کانون گفت‌وگو برای گسترش و ترویج دیالوگ فعالیت می‌کند.

اعجاز گفت‌وگو: چگونه مناقشه را به همکاری تبدیل کنیم؟

نویسنده: دانیل یانکوویچ

مترجم: نبی سنبلی

سال انتشار: 1383

نوبت چاپ: دوم

شمارگان: هزار نسخه

تعداد صفحات: 184

قیمت: 1200 تومان

ناشر: مرکز چاپ و انتشارات وزارت امور خارجه (دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی)

 

 

 

معرفی کتاب

نویسنده کتاب اعجاز گفت‌وگو از جمله دانشمندان علوم اجتماعی است که در دو دهه گذشته به بررسی روند تحولات در افکار و ارزش‌های عمومی در آمریکا اشتغال داشته و طی این مدت به عنوان عضو یا رییس هیئت مدیره شرکت‌های تجاری و سازمان‌های غیرانتفاعی متعددی به فعالیت پرداخته است. این کتاب حاصل تجربه‌های نویسنده در این سازمان‌هاست.

«اعجاز گفت‌وگو» شامل سه بخش و 14 فصل است. بخش نخست کتاب «میل به انجام گفت‌و‌گو، چرا گفت‌و‌گو ضروری است؟» نام دارد و شامل یک فصل در موضوع «غلبه بر فقدان گفت‌وگو» است.

«مهارت انجام گفت‌و‌گو، استراتژی‌هایی برای انجام گفت‌و‌گو» عنوان بخش دوم کتاب است. این بخش شامل هفت فصل است که عناوین آن به ترتیب عبارتند از: «چیزی که گفت‌وگو را منحصر به فرد می‌کند؟»، «گفت‌وگوی یک میلیارد دلاری»، «استفاده از گفت‌وگو در جلسات رومزه»، «تبدیل برخوردهای تصادفی به گفت‌وگو»، «گفت‌وگوی برنامه‌ریزی شده»، «گفت‌وگوی کوتاه مدت» و «موانع ذهنی گفت‌وگو»

عنوان بخش سوم کتاب «کاربرد‌های وسیع‌تر گفت‌و‌گو» است و 6 فصل با این عناوین دارد: «گسل‌های فرهنگی»، «گفت‌وگوی با واسطه»، «نقطه کور و دیگر موانع»، «گفت‌و‌گو به عنوان راهی به سوی قضاوت عمومی»، «از دانش تخصصی تا خردمندی» و «مبارزه برای آمریکا».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.