کانون گفت‌وگو برای گسترش و ترویج دیالوگ فعالیت می‌کند.

معصومه ابتکار: آموزش گفت‌وگو به فرزندان نیاز اساسی جامعه ماست

معصومه ابتکار در همایش «خانواده و توسعه پایدار» گفت: اساس خانواده‌ها با گفت‌وگو و تفاهم پابرجا می‌ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کانون گفت‌وگو، همایش خانواده و توسعه پایدار دوشنبه سوم مهر ۱۳۹۶ با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده در شهرستان شهرضای اصفهان برگزار شد.

بخشی از سخنان معصومه ابتکار در این همایش به موضوع «گفت‌وگو در خانواده» اختصاص داشت که در ادامه آن را ملاحظه خواهید کرد:

در جوامعی که خانواده سالم باشد، آسیب‌ها کمتر و پیشرفت بیشتر است. اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است. در خانواده سالم محبت، آرامش، عشق، مرحمت و گذشتِ دو سویه به خوبی محسوس است و این مبانی از طریق خانواده و در مدرسه به کودکان نیز آموزش داده می‌شود.

انسانیت و کمال وجودی و معرفتی در تربیت فرزندان بیش از مدارج تحصیلی ارزش دارد اما ترویج و آموزش این اصول در خانواده‌های دارای خشونت غیر ممکن است. اساس خانواده بر گفت‌وگو و تفاهم پابرجاست.

«گفت‌وگو» در مذاکرات هسته‌ای و برجام نیز تاثیر بسیاری گذاشته است. در یک مذاکره هوشمندانه با ابرقدرت‌های جهان، با در نظر گرفتن منافع جمهوری اسلامی برجام به نتیجه رسید و ایران از بند مخاطرات و تحریم‌های شدید رهایی یافت. زنجیرهایی که در آن وضعیت به پای ایران بسته شده بود تنها از طریق مذاکره و گفت‌وگوی منطقی و هوشمندانه برطرف شد.

بنابراین تبیین فرهنگ گفت‌وگو در خانواده‌ها و آموزش آن به فرزندان نیاز اساسی جامعه ماست. مراجعه به مراکز مشاوره اقدام مناسبی برای حل مشکلات خانواده‌هاست و دولت نیز به خوبی از این بازوهای امدادی حمایت خواهد کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.