کانون گفت‌وگو برای گسترش و ترویج دیالوگ فعالیت می‌کند.

پاپ فرانسیس: گفت‌وگو را بر خشونت مقدم بدانید

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در مراسم عید پاک، با نکوهش خشونت فراگیر در سطح دنیا از همگان خواست تا در کشمکش‌ها به دنبال راه‌حلی مسالمت‌جویانه و گفت‌وگو باشند.

به گزارش ایسنا، یک‌شنبه اول اردیبهشت ۱۳۹۸، میدان سن پیتر رم، صحنه حضور ده‌ها هزار کاتولیک بود که در آئین نیایش عید پاک شرکت کردند. پاپ فرانسیس امسال نیز در این مراسم به موضوع صلح پرداخت. او از مسیحی‌ها خواست جنگ سوریه را از یاد نبرند و نسبت به آن بی‌تفاوت نشوند. او در این زمینه بیان کرد: اندکی به تعهد در یافتن راه‌حلی سیاسی بیندیشید؛ تعهدی برای آرمان‌های مبتنی بر آزادی، صلح و عدالت.

او همچنین مسئولان کشورها را فراخواند تا برای پایان دادن به مسابقه تسلیحاتی و جلوگیری از افزایش نگران‌کننده سلاح در جهان بکوشند.

پاپ فرانسیس به منازعات دیگر جهان نیز اشاره کرد و پیش از همه به خاورمیانه و سودان جنوبی پرداخت. او با یادآوری تشدید جنگ در لیبی از طرفین کشمکش‌ها خواست تا به گفت‌وگو روی آورند و زخم‌های یک دهه جنگ و بی‌ثباتی سیاسی را باز نکنند. پاپ برای اوکراین نیز آرزوی صلح پایدار و بشردوستانه کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان در ابراز همدردی با جامعه مسیحیان سریلانکا گفت: با بازماندگان قربانیان و همه کسانی که برای عبادت دور هم جمع شده بودند و هدف چنین خشونت ظالمانه‌ای قرار گرفتند، همدردی دارم.

او اظهار کرد: با درد و اندوه خبر این حملات شدیدی را دریافت کردم که امروز و در عید پاک، برای مردم حاضر در کلیساها و چند مکان دیگر در سریلانکا رنج و ماتم به همراه داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.