کانون گفت‌وگو برای گسترش و ترویج دیالوگ فعالیت می‌کند.

گفت‌وگو با پیروان سایر ادیان نقطه قوت اسلام است

استاد دانشگاه الازهر با اشاره به دیدگاه قرآن درباره گفت‌وگو با پیروان سایر ادیان گفت: این گفت‌وگوها نه تنها نشانه ضعف اسلام نیست، بلکه نقطه قوت دین ماست و آیات قرآن، پیامبر و مسلمانان را به گفت‌وگو دعوت می‌کند و این آیات از موضع تحدی نیست.

به گزارش حوزه نیوز، شیخ عبدالسلام محمد از اساتید دانشگاه الازهر مصر در نشست علمی بررسی وضعیت مطالعات ادیان در الازهر که به همت دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب در قم برگزار شد،‌ به مبحث عدالت الحوار پرداخت و از اصول و آداب گفت‌وگو ضمن رعایت عدالت و حقوق متقابل طرفین به ویژه در میان پیروان ادیان گفت.

وی در این زمینه با اشاره به سیره نبوی در گفت‌وگو با نصارای نجران و حبشه گفت: در آن دوره، اوضاع برای پیامبر(ص) مطلوب نبود و جو علیه ایشان متشنج بود، اما پیامبر با هیئت‌هایی که از نصرانی‌ها به نزد ایشان می‌آمدند با صبر و حوصله گفت‌وگو می‌کرد و به اصحاب نیز می‌فرمود که با آنها به گفت‌وگو بپردازند و درخواست آنها را برای گفت‌وگو پذیرا باشند.

شیخ عبدالسلام محمد همچنین با اشاره به دیدگاه قرآن درباره گفت‌وگو با پیروان سایر ادیان افزود: این گفت‌وگوها نه تنها نشانه ضعف اسلام نیست، بلکه نقطه قوت دین ماست و آیات قرآن پیامبر و مسلمانان را دعوت به گفت‌وگو می‌کند و این آیات از موضع تحدی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.