کانون گفت‌وگو برای گسترش و ترویج دیالوگ فعالیت می‌کند.

نشست «امام رضا علیه السلام و گفت‌وگوی ادیان» در هند

نخستین پیش‌نشست تخصصی همایش بین المللی «امام رضا علیه السلام و گفت‌وگوی ادیان» دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ برابر با ۲۸ فوریه ۲۰۱۸ در دانشگاه همدرد دهلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کانون گفت‌وگو به نقل از خبرگزاری رضوی، همایش بین المللی امام رضا علیه السلام و گفت‌وگوی ادیان در پائیز سال ۱۳۹۷ در مشهد با حضور علما و اندیشمندان ادیان مختلف برگزار می‌شود. موضوع اصلی این همایش «گفت‌وگو و عقلانیت در ادیان با تاکید بر آموزه های حضرت رضا علیه السلام» است و محورهایی همچون جایگاه گفت‌و‌گو در ادیان، روش گفت‌وگوهای عقل محور در ادیان، عقلانیت در ادیان، ادب و اخلاق اختلاف در این همایش مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در اولین پیش نشست این همایش که در هندوستان برگزار شد، هیات سه نفره اعزامی از آستان قدس شامل آیت الله دکتر محمد هادی عبدخدائی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالکریم بی‌آزار شیرازی و دکتر محمود واعظی حضور داشتند. ریاست این هیات را آیت الله عبدخدائی، عضو مجلس خبرگان رهبری و دبیر علمی همایش امام رضا علیه السلام و گفت‌وگوی ادیان بر عهده داشت.

مراکزی همچون دانشگاه همدرد، دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه، دانشگاه علیگره، دانشگاه کشمیر، دانشگاه جواهر لعل نهرو و جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی دهلی نو در برگزاری این همایش مشارکت داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.